İade ve İptal Prosedürü

Aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren5 iş günü içerisinde idealurunler.com ’un düzenlemiş olduğu fatura yada fiş ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz. İade işlemleri için;

 • İade ürünlerinizi ekinde iade sebebini bildiren bir dilekçe ile göndermeniz gerekmektedir. Eğer kapıda ödeme sistemi kullanılarak sipariş verildiyse iade işleminin yapılacağı Banka bilgilerinizi (Banka Hesap/İban) iade sebebinizi bildirdiğiniz dilekçede muhakkak yazmalısınız. Aksi durumda iade işleminin yapılma süresi sizden gelecek bilgilere göre değişmektedir.

 Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

 • İadeler mutlaka orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
 • Orjinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örn.: orjinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda Kargo Şirketine tutanak tutturup ayıplı olduğunu kanıtlayan tutanakla birlikte  Yurtiçi Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti göndericiye aittir.

Özel Ürünler İçin Iade Şartlari

Ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler (örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler) , tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

 • Her türlü Hijyen İçeren Ürünler
 • Cep Telefonları
 • Medikal Ürünler
 • Her Türlü Tekstil Ürünleri

İade İşlemleri

 • Gelen ürün öncelikle tarafımızdan incelenir, yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Bu işlem en geç 7 iş günü içerisinde tamamlanır. Yukardaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.
 • İade işlemi onaylandığında dilerseniz iade bedeli ürünü kredi kartı ile aldıysanız kart hesabınıza ya da banka hesabınıza havale olarak en geç 7 iş günü içerisinde ödenir, dilerseniz iade bedelini alışveriş çeki olarak kullanabilirsiniz. Almış olduğunuz ürünün ilk teslimat kargo bedeli tarafımızdan ödendiği durumlarda kargo bedeli + hizmet bedeli+ kdv kesilerek kalan ödeme iade edilir. Kredi kartı ve banka havalesi ile yapılan ödemelerde kargo bedeli+ hizmet bedeli+ banka komisyon ücreti kesilerek kalan ödeme iade edilir.( hizmet bedeli %15 ' dir )

Yukarıdaki konularla ilgili her türlü sorunuzu bize bildiriniz. crm@idealurunler.com

Sorulara kısa sürede yanıt alabilmek için Destek Sistemimizi kullanabilirsiniz.